Czy jesteś typem wrażliwca? – levi’s jeans&t-shirt

Czy choć raz w życiu zdarzyło Ci się pomyśleć: Czemu ja tak się rozklejam? Czemu łzy lecą mi jak na zawołanie? Dlaczego tak to ciągle przeżywam i nie potrafię podjąć racjonalnie decyzji?
Jeśli choć jedno z powyższych pytań padło kiedyś w Twoich myślach to z całą pewnością możesz uważać się za wrażliwca, albo przynajmniej osobę skłonną do bycia osobą bardziej wrażliwą od innych.

Z psychologicznego punktu widzenia każdy człowiek jest wrażliwy, każdy tylko w rożnym stopniu. Jeśli ktoś kiedyś powiedział Wam że nic go nie wzrusza, to albo wstydzi się do tego przyznać albo faktycznie ma serce z kamienia….

Natura nas tak stworzyła abyśmy byli empatyczni, czuli i wrażliwi na innych ludzi i otaczający nas świat. W jakim stopniu się to objawia zależy od środowiska w jakim zostaliśmy wychowani, w jakim dorastamy i co nami kieruje. Bardzo wysoka wrażliwość wynika z biologii. Tacy się rodzimy. Jeśli masz bardziej czuły układ nerwowy, przeżywasz wszystko bardziej i dłużej, wszystkim się bardziej przejmujesz, to jestem wrażliwy bardziej od innych. Nie zmienisz tego.jacket &other stories / t-shirt Levi’s / jeans Levi’s / shoes Converse / belt & bag Tommy Hilfiger / sunnies Polaroid / lipstick Wibo
photos Dominik

„Niektórzy ludzie rodzą się wrażliwsi niż inni. Są niczym delikatne owoce – łatwiej ich zranić, częściej płaczą, a smutek towarzyszy im od najmłodszych lat.” – Regina Brett

Osoby bardziej wrażliwe mogą być niestety odbierane często jako mniej dostępne, zamknięte w sobie, za bardzo przewrażliwione. Spowodowane to jest faktem, że zbyt duża ilość wrażeń hamuje ich reakcje – nie uzewnętrzniają swoich emocji od razu.
Jeśli tego doświadczasz nie popadaj w negatywne myśli. To, że jesteś bardziej wrażliwy niż inni to powód do dumy. Dzięki Twojej wrażliwości jesteś bardziej twórczy i kreatywny. Jesteś bardziej empatyczny i więcej dostrzegasz. Jesteś silniejszy przez fakt ciągłego udowadniania swojego ja. A czy to źle?

Czy to źle, że jesteś empatyczny, że bardziej odczuwasz bodźce, że zastanawiasz się nad sytuacjami, które Cię w życiu spotykają, dłużej niż inni? Oczywiście, że nie. Może właśnie, rozkładając problem na czynniki pierwsze, podejmiesz lepszą decyzję w jego rozwiązaniu, niż ktoś kto zrobi to zbyt pochopnie?

„Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło.” – Ryszard Kapuściński

No właśnie… trzeba zdać sobie sprawę, że świat bez wrażliwości byłby światem pustym, pełnym egoistów dążących po trupach do celu. Ja też takiego świata nie akceptuje i mam nadzieje, nie doświadczać takich sytuacji w swoim życiu. I tego również Wam życzę.

Dlatego, wrażliwcy, nie przejmujcie się, że jesteście inni. Pielęgnujcie w sobie te uczucia i nigdy nie przeklinajcie swojej wrażliwości. Wiem, że nie jest to proste. Wrażliwca można szybko zranić. Nie mniej jednak dbajcie o te uczucia w sobie, zarażając nimi ludzi wokół siebie.

Pamiętajcie, że Wasza wrażliwość to dar.

Ściskam
Weronika

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *